Про журнал

Галузь та проблематика

Наше видання – періодичне наукове видання, спеціалізацією якого є філософія, філологія та інши гуманітарні науки

Ми маємо за мету сприяти розвиткові найширшого спектру сучасних підходів, активному їх упровадженню в дослідницьку практику та утвердженню високих стандартів університетського викладання різних дисциплін на основі досягнень сучасної філософії, філології та гуманітарних наук.

Процес рецензування

  1. Редколегія приймає рішення щодо можливості оприлюднення статей лише після завершення процедури їх анонімного рецензування.
  2. Відповідність запропонованих на розгляд Редколегії рукописів науковій спеціалізації збірника визначає Головний редактор; він обирає для кожної статті двох (інколи – трьох) рецензентів з числа провідних українських чи зарубіжних фахівців.
  3. Практикується «подвійне сліпе рецензування»: рецензенти не знають хто є автором, автори, своєю чергою, не знають, хто є рецензентами. Для рецензування усіх статей кожного випуску видання обирається щонайменше десять рецензентів.
  4. Редакція у дводенний термін повідомляє автора щодо прийняття його статті до розгляду. Головний редактор особисто надсилає статті рецензентам і отримує від них тексти рецензій.
  5. Термін рецензування – до 2-х місяців.
  6. В рецензії відзначаються:
    • оригінальність і наукова новизна статті;
    • коректність цитування;
    • відповідність змісту статті її назві;
    • чи враховує автор найсучасніші публікації у царині філософського та гуманітарногознання, яку представляє стаття;
    • остаточний висновок щодо прийняття статті до друку, відправлення на доопрацювання чи відхилення,
    • недоліки статті (за наявності), що, на думку рецензентів не є предметом наукової дискусії і мають бути виправлені автором.
  7. Головний редактор має право додавати до зауважень рецензентів власні зауваження.
  8. Доопрацьований варіант статті направляється на розгляд тим самим рецензентам. Повторне рецензування триває до двох місяців.
  9. Головний редактор ніколи не розголошує імен рецензентів.
  10. Якщо висновки рецензентів позитивні, це є, як правило, основною підставою для прийняття статті до публікації. Проте Редколегія, у окремих випадках, має право не погодитись із рішенням рецензентів, якщо для цього є вагомі підстави.
  11. Якщо оцінки рецензентів щодо деяких статей розбіжні, Редколегія приймає спеціальне рішення: прийняти або відхилити ці статті або призначити нових рецензентів.
  12. Якщо статтю відхилено, Редакція інформує автора електронним листом щодо причин відмови.
  13. Відхилені статті не можуть бути розглянуті знову. Редколегія не дискутує з авторами щодо підстав відхилення статей.

Політика відкритого доступу

Видання практикує політику негайного відкритого доступу до опублікованого змісту, підтримуючи принципи вільного поширення наукової інформації та глобального обміну знаннями задля загального суспільного прогресу.

 У виданні використовується ліцензія Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.

Етичні принципи рецензування і редагування статей

Стосунки між авторами, редакцією і рецензентами у виданні ґрунтуються на засадах академічної доброзичливості, об’єктивності оцінок та пріоритету наукової якості. Ми керуємося принципами Кодексу поведінки редакторів, створеного Комітетом з етики публікування (COPE), а також принципами FAIR.

Рукописи мають оцінюватись на підставі їхньої наукової якості і оригінальності, безвідносно до раси, етнічної приналежності, статі, сексуальної орієнтації, релігійних переконань, громадянства чи політичних поглядів автора.

Недопущення плагіату, наклепів та порушення авторських прав

Видання відхиляє будь-які матеріали, де не дотримано вимог щодо недопущення плагіату, наклепів і порушень авторського права.

Обов'язки редакторів

Головний редактор керується політикою редакційної колегії видання й радиться з іншими редакторами та рецензентами щодо рішення про публікацію.
Редактори:

  • мають всі повноваження відхилити / прийняти статтю, керуючись об'єктивними науковими критеріями й висновками рецензентів;
  • гарантують якість матеріалів, які вони публікують;
  • повинні виявляти будь-які конфлікти інтересів;
  • забезпечувати конфіденційність інформації, що стосується представлених рукописів; 
  • обстоювати свободу наукового самовираження

Якщо редактори мають підозри щодо автентичності, оригінальності чи етичної коректності статті, її оприлюднення відкладається доки будь-які сумніви не дістануть остаточного з’ясування.
Неоприлюднені матеріали з представлених на розгляд редколегії рукописів редактори не можуть використовувати у власних дослідженнях без письмової згоди авторів.

Обов'язки авторів

Автори повинні:

  • переконатися, що їхні твори є справді оригінальними;
  • зробити істотний внесок у дослідження (якщо одна стаття має кілька авторів);
  • підтвердити, що рукопис раніше не було опубліковано в іншому місці й що на час його подання на розгляд редколегії цей рукопис не подано на розгляд до іншого видання;
  • визначити усі джерела, що їх використано під час роботи над рукописом;
  • повідомити про будь-які істотні конфлікти інтересів, що можуть вплинути на оцінку їхніх рукописів.

Інформація, отримана авторами приватно (в розмовах, листуванні чи в обговоренні з третіми особами) не повинна використовуватися або розголошуватися без чіткого письмового дозволу відповідної особи.
Подаючи статтю на розгляд редколегії, автори погоджуються з тим, що їхня праця буде автоматично виставлена у відкритий доступ на сайті видання.

Обов'язки рецензентів

Рецензенти повинні:

  • повідомляти редакцію про будь-які конфлікти інтересів, що можуть вплинути на їхні висновки; 
  • зберігати конфіденційність інформації, що стосується рукопису; 
  • бути об'єктивними й конструктивним у своїх відгуках.

Неоприлюднені матеріали з представлених на розгляд редколегії рукописів рецензенти не можуть використовувати у власних дослідженнях без письмової згоди авторів.

Фінансова політика видання

Публікація праць у виданні здійснюється на некомерційній основі. Комісійна плата за оформлення статті не стягується.