ДОЛЯ МОВИ В ЕКЗИСТЕНЦІЇ ВИГНАННЯ (на підступах до проблеми)
DOI:
https://doi.org/10.18524/2410-2601.2018.1(29).146530Ключові слова:
вигнання, мова поета, рідна мова, екзистенціальний вибір, доля (fate) поета, доля (fate) мови, призначення (destiny) поета, призначення (destiny) мови,Анотація
У статті розглядається вигнання як екзистенційний стан в його взаємозв’язку з мовою і поетом, як зберігачем мови. Ґрунтуючись на долі Йосипа Бродського, автор показує, що вигнання для поета – це перш за все вигнання з рідної культури і рідної мови. Опинившись у вигнанні, поет вибудовує свій дім засобами своїй мови і вперше рухається до всесвіту і самому собі як знову знайденому сакральному буттю. Вигнання, усвідомлене поетом як його природний і, разом з тим, необхідний метафізичний стан, виступає в якості повитухі поетичної думки.
Посилання
Brodskij I. A. (2003) Lica neobshhim vyrazhen’em. Nobelevskaja lekcija [Nobel lecture], Sochinenija Iosifa Brodskogo, v 7 tt., t. 6, Sankt-Peterburg, Pushkinskij fond, pp. 44-54.
Brodskij I. A. (2001) Pisatel’ - odinokij puteshestvennik [A writer is a lonely traveller], Sochinenija Iosifa Brodskogo, v 7 tt., t. 7, Sankt-Peterburg, Pushkinskij fond, pp. 62-71.
Brodsky J. (1988) The Condition we call exile, The New York Review of Books, January 21, 1988, vol. 34, № 21&22, pp. 1-6, https://www.nybooks.com/articles/ 1988/01/21/the-condition-we-call-exile/
Patterson D. (1993) From Exile to Affirmation: The Poetry of Joseph Brodsky, Studies in 20th & 21st Century Literature, vol. 17, is. 2, article12, https:// newprairiepress.org/cgi/viewcontent.cgi?article=1330&context=sttcl
Vezhbickaja A. (2011) Sud’ba i predopredelenie [Fate and Destiny], Vezhbickaja A. Semanticheskie universalii i bazisnye koncepty, Moskva, Jazyki slavjanskih kul’tur, pp. 424-497.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2020 Докса
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Attribution-NonCommercial 4.0 International (CC BY-NC 4.0).
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) роботи, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).