ПРО ФІЛОСОФСЬКІ ДОСЛІДЖЕННЯ ЕДИТ ШТАЙН (переклад з польської Інни Савинської)
DOI:
https://doi.org/10.18524/2410-2601.2018.1(29).146539Ключові слова:
Едит Штайн, реалістична феноменологія, вчуття, Роман Інґарден, досвід Іншого,Анотація
Лекція Романа Інгардена присвячена філософії Едіт Штайн. У ній автор представив короткий огляд її основних робіт в контексті історії їх написання. Творчий діалог двох філософів, який тривав у дипломатичному листуванні, дозволяє Інгардену бути першовідкривачем Едіт Штайн в Польщі. Лектор допомагає розібратися в основних поняттях її філософії. І що важливо - вказує причини завдяки яким відбувається трансформація поглядів Штайн: від реалістичної феноменології до містичного богослов'я. Центральною темою лекції є докторська дисертація Штайн про вчуття як способі пізнання досвіду Іншого.
Посилання
Motroshilova N. V. (2003) Idei I Edmunda Gusserlya kak vvedenie v fenomenologiyu. Moskva, Fenomenologiya–Germenevtika, 720 s.
Ingarden R. (1988). O badaniach filozoficznych Edyt Stein, Wydawnictwo ZNAK, Kraków, SS. 155–180.
Listening to Edith Stein: Wisdom for a New Century: a collection of essays (2018), edited by Kathleen Haney. First [edition]. Washington, D.C., ICS Publication, 456 р.
o. Kluz W. (1989). Wroclawianka dr Edyta Stein. Akademia teologii katolickiej. Warszawa, 169 s.
Stein E. (1986). Life in a Jewish Family: Her Unfinished Autobiographical Account. Vol. 1. The collected works of Edith Stein, ICS Publications Washington, D.C., 548 p.
Stein E. (1988). O zagadnieniu wczucia. Wydawnictwo ZNAK, Kraków, SS. 13–153.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2020 Докса
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Attribution-NonCommercial 4.0 International (CC BY-NC 4.0).
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) роботи, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).