ТРАГЕДІЯ І КОМЕДИЯ ЖИТТЯ: ПРОТИСТАВЛЕННЯ РОЗУМІННЯ І ЗАДОВОЛЕННЯ В «ФІЛЕБІ» ПЛАТОНА
DOI:
https://doi.org/10.18524/2410-2601.2020.2(34).218094Ключові слова:
розсудливість, розуміння, задоволення, життя, ниніАнотація
Стаття присвячена осмисленню поняття смішного на прикладі дослідження ідеї блага як задоволення і як розуміння в діалозі Платона «Філеб». Смішне виникає як результат видимості, якої намагається задовольнятися прагне до задоволення життя. На відміну від орієнтованого на даний час задоволення, розуміння визначається як здатність уявлення про благо в ставленні до всього життя в цілому.
Посилання
Aristotel (1984) Nikomakhova etika, in: Aristotel, Sochineniya, t. 4, Мoskva, Mysl, pp. 53–293.
Diogen Laertskiy (1986) O zhizni, ucheniyakh i izrecheniyakh znamenitykh filosofov, Мoskva, Mysl, 572 p.
Platon (1994) Fileb, in: Platon, Sobraniye sochineniy, t. 3, Мoskva, Mysl, pp. 7–78.
Gadamer H.-G. (1987) Der Denker Martin Heidegger, in: Gadamer H.- G.Gesammelte Werke. Bd. III, Neuere Philosophie – 1. Hegel, Husserl, Heidegger. Tübingen, Mohr. S. 223–228.
Held K. (2018) Der biblische Glaube. Phänomenologie seiner Herkunft und Zukunft. Frankfurt am Main, Vittorio Klostermann. 176 s.
Heidegger M. (1992) Platon: Sophistes. Gesamtausgabe, Bd. 19. Frankfurt am Main, Vittorio Klostermann. 668 s.
Heidegger M. (2001) Sein und Zeit. Frankfurt am Main, Vittorio Klostermann. 445 s.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2020 Докса
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Attribution-NonCommercial 4.0 International (CC BY-NC 4.0).
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) роботи, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).