СМЕХ КАК ГРАНИЦА ПРОФАННОГО И САКРАЛЬНОГО В НАИВНОМ СОЗНАНИИ
DOI:
https://doi.org/10.18524/2410-2601.2004.5.223648Анотація
Современная философия обнаруживает повышенный интерес к изучению пограничных состояний сознания. Наивное сознание оказывается удобным объектом исследования, так как оно устроено так, что внешний мир выступает для него как убедительная, самодостаточная реальность, данная в опыте с очевидностью, не требующей доказательств. Наивный реализм отождествляет субъективные восприятия со свойствами вещей как существующих самих по себе. В силу этого повседневный или естественный опыт характеризуется высокой степенью напряженности. Сферы сакрального и профанного в наивном сознании выступают как диаметрально противоположные и несовместимые.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2021 Докса
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Attribution-NonCommercial 4.0 International (CC BY-NC 4.0).
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) роботи, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).