СООТНОШЕНИЕ ЗНАНИЯ И ЯЗЫКА В КОНТЕКСТЕ ВЗАИМОПОНИМАНИЯ
DOI:
https://doi.org/10.18524/2410-2601.2004.6.224227Анотація
Содержательная сторона духовной культуры субъекта определяется тем знанием, что имеется у него о мире, себе и способах
их познания. Как социокультурный феномен, знание проявляется в
процессе общения посредством текста, сводимого к языковому.
Основанием потребности общения выступает необходимость
взаимопонимания, которое неразрывно связано с человеческой
деятельностью, представляя и основу, и процесс, и цель сосуществова-ния, сотрудничества, сотворчества. В зависимости от типа деятельности, а также от субъекта взаимодействия (коллективный субъект или отдельная личность), направленность, полнота, признаки взаимопонимания имеют свои особенности. Общими предпосылками а декватного межличностного взаимопонимания является психофизиоло-гическое сходство индивидов и культурно-историческое единство, преломлённое через личностное восприятие, общий язык.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2021 Докса
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Attribution-NonCommercial 4.0 International (CC BY-NC 4.0).
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) роботи, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).