«ПРОМОВА ІВАНА МЕЛЕШКА» ЯК ЗРАЗОК ПОЛІТИЧНОЇ САТИРИ ХVІІ СТ.
Анотація
Актуальність розгляду цієї пам’ятки викликана насамперед увагою до нашої давньої культури, а особливо до сміхової верстви цієї культури, її критичного чи іронічного елемента. Невеликий за обсягом твір початку ХVІІ ст. під назвою «Промова Івана Мелешка, каштеляна смоленського на сеймі у Варшаві в 1589 р.» опублікований вже кілька разів у ХІХ і ХХ ст. Зокрема, білоруський дослідник В. Протасевич вважає цей твір пам’яткою політичної сатири ХVII ст. у білоруській суспільно- політичній думці, хоча її публікували й про неї писали українські дослідники – Пантелеймон Куліш, Микола Костомаров, Григорій Нудьга та ін. Історик білоруської літератури М. Добринін розцінює твір не як історичну пам’ятку, а як анонімний літературний твір, подібно я півстоліття перед ним вважав і професор М. Сумцов.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Attribution-NonCommercial 4.0 International (CC BY-NC 4.0).
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) роботи, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).