ПАРАДИГМА ОПТИМАЛЬНОСТИ: АНТИЧНЫЕ ИСТОКИ
Анотація
Понятие об оптимальности едва ли можно отнести к философским категориям, тем более к тем из них, развитие которых основано на строгой преемственности и может быть прослежено на протяжении всей истории философской мысли. В то же время если взять античный период, то здесь едва ли можно найти философское учение, которое в той или иной мере не заинтриговало бы и не решало проблемы оптимальности. Что есть наилучшее вообще и применительно к различным областям действительности, каково его содержание, функции, основания – вот те вопросы, решение которых занимало одно из центральных мест в проблематике философии античного периода. И не только философии, но и науки, искусства, обыденного сознания.
Посилання
Аристотель. Топика // Аристотель. Сочинения в 4-х т.– Т. 2.– М., 1978.
Антология мировой философии в 4-х т.– Т. 1., Ч. 1.– М., 1969.
Гегель Г. В. Ф. Лекции по истории философии. Книга первая // Гегель Г. В. Ф. Сочинения в 14 т.– Т. 9.– М., 1930.
Гегель Г. В.Ф. Лекции по истории философии. Кн. вторая // Гегель Г. В. Ф. Сочинения в 14 т.– Т. 10.– М., 1932.
Гомперц Т. Греческие мыслители.– СПБ, 1913.
Лейбниц Г. В. Избранные философские сочинения.– М., 1890.Платон.
Алкивиад II // Платон. Собрание сочинений в 4-х т.– М., 1990.
Рассел Б. История западной философии.– Новосибирск, 1999.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Attribution-NonCommercial 4.0 International (CC BY-NC 4.0).
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) роботи, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).