РЕПРЕЗЕНТАЦІЯ ФУНКЦІОНАЛЬНОСТІ ГУМОРУ ЯК МЕХАНІЗМУ КУЛЬТУРНОЇ РЕФЛЕКСІЇ ВІД ЕПІДЕМІЇ НАСИЛЛЯ НА ПРИКЛАДІ УКРАЇНСЬКОГО ФЕНОМЕНУ «ЛІГА СМІХУ»
DOI:
https://doi.org/10.18524/2410-2601.2022.2(38).283067Ключові слова:
«Ліга сміху», гумор, насилля, культурна рефлексіяАнотація
Культура – це наше найбільше надбання, найкоштовніша перлина в доробку сучасного суспільства, найцінніший дар, який ми маємо оберігати і викарбовувати охайно та старанно. Ця робота присвячується саме культурі, її силі та могутності, її магічній здатності зцілити душу і тіло, об’єднати народи і країни, відновити суспільство та повернути світові мир і гармонію. У статті розглядається феномен фестивалю «Ліга сміху» як приклад репрезентації функціональності гумору як механізму культурної рефлексії від епідемії насилля.
Посилання
Ivanova-Heorhiievska, N. (2006) Smikh v hranychnii sytuatsii [Laughter in a borderline situation], v: Doksa. Zbirnyk naukovykh prats z filosofii ta filolohii. Issue 9. Semantychni y hermenevtychni vymiry smikhu. Odesa, OOO Studiia «Nehotsiant», pp. 90–99.
Andrii Chyvurin: pro nedoliky «Lihy Smikhu» ta pro suchasnyi KVK. Vuzkyi pohliad. [Electronic resource] URL: https://www.youtube.com/watch?v=OFWjd-_TxrU
Den Martina Liutera Kinha. Tsikavi fakty pro bortsia za svobodu. [Electronic resource] URL: https://www.forumdaily.com/uk/den-martina-lyutera-kinga-luchshie-citaty-velikogo-borca-za-svobodu/
Ihry Humoru – Dokumentalnyi film. «Liha Smikhu 2020». [Electronic resource] URL: htps://www.youtube.com/watch?v=lYE1GpS4Iks&t=1300s
Interviu Nauma Baruli. [Electronic resource] URL: https://www.myvin.com.ua/ua/news/events/28451.html
«Liha Smikhu» – Istoriia stvorennia, skandalna systema suddivstva i trokhy pro Masliakova. [Electronic resource] URL: https://www.youtube.com/watch?v=qoy3lqSkK6E
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Attribution-NonCommercial 4.0 International (CC BY-NC 4.0).
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) роботи, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).