ГЕРМЕНЕВТИКА РАДОСТІ В ПОСЛАННІ АПОСТОЛА ПАВЛА ДО ФИЛИП’ЯН
DOI:
https://doi.org/10.18524/2410-2601.2023.1(39).306547Ключові слова:
Біблія, апостол Павло, радість, филип’яни, віра, молитва, служіння, довіра, спасінняАнотація
Стаття є спробою здійснення герменевтичного аналізу біблійного тексту Послання апостола Павла до Филип’ян. Стаття є також часткою розвитку біблійної герменевтики в Україні. Основна увага приділена поняттю «радість» як основної константи та смислоутворюючої основи розуміння смислу життя людини. «Радість» розглядається не як почуття, а як дія, завдяки якої людина визначає основні цінності свого існування: віра, служіння Богові і людям, розуміння і прийняття слабкості і нерішучості у важкі часи, прийняття страждань як форми зміцнення своїх переконань, і, в решті решт, велику довіру до Бога. Такі властивості людини, про які говорить апостол Павло, формують цілісність духовного світу, самодисципліну і наповнюють життя. Одночасно вони є основою для сприйняття світу у радості, бо які б досягнення або помилки не спіткали людину, у неї завжди є привід радіти – шлях до Бога веде людину до спасіння, наголошує апостол Павло.
Посилання
The Bible. https://bibleonline.ru/bible/ubio/php-1/ (Bible of Ivan Ohienko).
Barth, K. (1992) Die Kirchliche Dogmatik. Studienausgabe: Band 15: III.2 45-46: Das Geschöpf II. Theologischer Verlag Zürich, 294 s.
Barth, K. (2002) The Epistle the Philippians, London, Westminster John Knox Press, 142 p.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Attribution-NonCommercial 4.0 International (CC BY-NC 4.0).
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) роботи, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).