ЛОГІКА, РИТОРИКА Й ЕВРИСТИКА ЯК ТЕОРІЇ АРГУМЕНТАЦІЇ: НАЧЕРК
DOI:
https://doi.org/10.18524/2410-2601.2024.1(41).316155Ключові слова:
евристика, логіка, паблік рилейшнз, риторика, теорія аргументаціїАнотація
У дослідженні розглядаються логіка, риторика та евристика як різновиди теорії аргументації. Сучасні теорії аргументації – це неформальні логіки, і потрібно докласти зусиль, щоб їх розрізнити. Кінцевою метою традиційної формальної логіки є вивчення доведень і спростувань як логічних форм, тобто аргументації, тому традиційну логіку можна розглядати як теорію аргументації. Класична і некласична формальна логіка мають традиційну формальну логіку в своїй основі. Це дозволяє розглядати їх як теорії аргументації. Риторика використовує аргументацію як засіб переконування, а аргумент розуміється в риториці значно ширше, ніж у логіці, що призводить до практичної нерозрізнюваності риторики і теорії аргументації. У концепції евристики Р. Інхетвена евристика розуміється як аргументація, що дозволяє представити евристику (як конкретну наукову дисципліну) як теорію аргументації.
Посилання
Afanasiev, I. Y. (2016) Istoriia PR [The History of PR], Kyiv, Alerta. [in Ukrainian].
Konverskyi, A. Y. (2020) Krytychne myslennia [The Critical Thinking], Kyiv, Tsentr navchalnoi literatury. [in Ukrainian].
Ovcharov, M. M. (2023) Maister publichnykh vystupiv [The Master of the Public Speaking], Kyiv, Vydavnytstvo Instytutu rytoryky imeni J. Kennedy; Phenix. [in Ukrainian].
Aristotle (1877) The Rhetoric of Aristotle (Greek Edition), Ann Arbor, University of Michigan Library.
Eemeren, F. H. van (2009) The Study of Argumentation, in: The SAGE handbook of rhetorical studies, London, Thousand Oaks, SAGE, pp. 109–124.
Inhetveen, R. (1987) Heuristic and Analogies in the Technical Sciences, in: Methodology and Science, vol. 20, no. 3, pp. 28–37.
Winterstein, G. (2018) A Bayesian approach to Argumentation within Language. Retrieved May 1, 2024, from https://semanticsarchive.net/Archive/mFkZGM0N/Argumentation.pdf
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Attribution-NonCommercial 4.0 International (CC BY-NC 4.0).
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) роботи, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).