ПРОБЛЕМИ РОЗВИТКУ УКРАЇНСЬКОЇ КУЛЬТУРИ В УМОВАХ ПОСТМОДЕРНУ Й ГЛОБАЛІЗАЦІЇ
DOI:
https://doi.org/10.18524/2410-2601.2024.2(42).333062Ключові слова:
сучасна українська культура, проблеми розвитку, внутрішня й зовнішня свобода, моральна відповідальність, десакралізація, провінціалізм, увага до ІншогоАнотація
Привернута увага до найважливіших проблем розвитку сучасної української культури Однією з перших є наявність внутрішньої свободи творця культури, що не завжди уникає внутрішньої цензури. Особливо актуальна при цьому моральна відповідальність. Ця проблема пов’язана з відсутністю зовнішнього диктату, тиску певної ідеології, до якої звикло середнє покоління творців культури. Нині потребує уваги весь спадок національної культури, який належить об’єктивно аналізувати. Наголошена необхідність десакралізації культури, що пов’язана з проблемою сім’ї, національної церкви й освіти. Проблемою є й увага до Іншого, сприйняття розмаїття поглядів у межах національної культури, а також подолання провінціалізму, що є комплексом колоніального мислення.
Посилання
Blazhennishyj Lubomyr [Guzar] (2018) Dumky u spadok. Lviv: Svichado. 111 p. [in Ukrainian].
Horskiy, V. (2001) Filosofia v ukrainskiy kulturi (metodolohiia ta istoriia). Kyiv: Zentr praktychnoi filosofii. 236 p. [in Ukrainian].
Ivshyna, L. (2021) Slovo do chytachiv, in Detox. Vydannia pershe. Den. Kyiv: Ukrainska pres-grupa, pp. 3–17.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія

Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Attribution-NonCommercial 4.0 International (CC BY-NC 4.0).
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) роботи, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).