ПРОБЛЕМА ПОВЕРНЕННЯ ДО ТРАДИЦІЙНОГО ЦЕРКОВНОГО СПІВУ В СУЧАСНОМУ СУСПІЛЬСТВІ
DOI:
https://doi.org/10.18524/2410-2601.2017.1(27).143689Ключові слова:
традиція, богослужіння, церковний спів, знаменний розспів, православна культура.Анотація
У статті зроблена спроба проаналізувати можливість повернення на практиці до богослужбової церковно-співочої традиції, зокрема, до стародавніх розспівов. Піднята тема «авторського стилю» і його взаємодії з традиційним співом. Розглядаються шляхи духовного відродження через переосмислення традиційної православної культури.
Посилання
Zen’kovskiy V., protoiyerey. (1923) Ideya pravoslavnoy kul’tury [The idea of Orthodox culture], http://www.odinblago.ru/idea_pravos_kulturi.
Martynov V. I. (1994) Istoriya bogosluzhebnogo peniya [History of liturgical singing], Moscow, RIO Federal’nykh arkhivov; Russkiye ogni, 240 p.
Tsyplakov D. L., Tsyplakova S. M. (2011) Sekulyarizatsionnyye protsessy v dukhovno-muzykal’noy kul’ture Rossii XVIII v. [Secularization processes in the spiritual and musical culture of Russia in the XVIIIth century], Nauchnyye vedomosti Belgorodskogo gosudarstvennogo universiteta. Seriya: Filosofiya. Sotsiologiya. Pravo, ¹ 2 (97). Vyp. 15, pp. 157–161.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2020 Докса
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Attribution-NonCommercial 4.0 International (CC BY-NC 4.0).
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) роботи, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).