В ПОШУКАХ ТОПОЛОГІЇ Я. ПО СЛІДАХ КОНЦЕПЦІЇ МАМАРДАШВІЛІ
DOI:
https://doi.org/10.18524/2410-2601.2017.1(27).143717Ключові слова:
акт свідомості, ідентичність, феноменологічна редукція, Мамардашвілі,Анотація
В статті реконструюється структура роботи свідомості, що є підґрунтям його «Лекцій про Пруста». Акт свідомості у викладенні Мамардашвілі розглядається як ре-інтерпретація феноменологічної редукції, та така, що має власні особливості. Ці відмінності дозволяють виділити додаткові характеристики ключових явищ феноменології, а цілісність думок Мамардашвілі про свідомість сприймати в якості самостійної концепції.
Посилання
Mamardashvili E. (2010) Predisloviye. Mamardashvili M. «Klassicheskiy i neklassicheskiy idealy ratsionalnosti» [Introduktion for “Classic and Nonclassic Ideals of Rationality”]. Sankt-Peterburg, Azbuka, p. 5.
Mamardashvili M. (1997) Psikhologicheskaya topologiya puti. M. Prust «V poiskakh utrachennogo vremeni» [Psychological Topology of Path (Lectures on Proust)]. Sankt-Peterburg, RKhGI. Zhurnal «Neva», 473 p.
Mіnakov M. (2007) Іstorіya ponyattya dosvіdu [History of the Concept of Experience]. Kiїv, PARAPAN, 380 p.
Neretina S. S., Ogurtsov A. P. (2001) Kontseptsiya [Conception], Novaya filosofskaya entsiklopediya, v 4 tt. Moscow, Mysl, http://dic.academic.ru/ dic.nsf/enc_philosophy/2537
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2020 Докса
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Attribution-NonCommercial 4.0 International (CC BY-NC 4.0).
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) роботи, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).