КОСМОЛОГІЯ ЕМПЕДОКЛА ТА ЇЇ СОЦІОКУЛЬТУРНИЙ КОНТЕКСТ
DOI:
https://doi.org/10.18524/2410-2601.2016.2(26).143948Ключові слова:
Емпедокл, космос, гармонія, натурфілософія, філософія Стародавньої Греції,Анотація
У статті реконструюється відношення між космосом та гармонією в космології Емпедокла, а також обґрунтовується наявність аналогії між схемою космічних періодів і змінами соціокультурних обставин на Сицилії кінця VI-початку V ст. до н. е., часу життя філософа. У процесі реконструкції космосу Емпедокла обґрунтовується визначення Сфайроса як «єдності», а не «єдиного».
Посилання
Hegel G. (1993) Lekcii po istorii filosofii: v 4 tomakh [Lectures on the historyof philosophy: in 4 volumes], Sergeev K. and Perov Ju. (ed), Saint-Petersburg,Nauka, V. 1, 350 p.
Losev A. (1963) Istorija antichnoj estetiki (ranjaja klasika) [History of antiqueaesthetics (early classics)], Moscow, Visshaja shkola, 584 p.
Fragmenti ranikh grecheskikh filosofov (1989) [Fragments of Early AncientGreece philosophers], Lebedev A. (ed), Moscow, Nauka, 576 p.
Elenskie poeti VIII–III BC (1999) [Hellenic poets of VIII–III BC], GasparovM. (ed), Moscow, Ladomir, 515 p.
Jakubanis G. (1994). Empedocl: filosof, vrach i charodei. Dannie dlja egoponimanija i ocenki. F. Gelderlin: Smert Empedocla: Drama [Empedocles:philosopher, doctor and magician. Data to comprehend and estimate him. F.H?lderlin: Empedocles’ death: drama], Kiev, SINTO, 232 p.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2020 Докса
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Attribution-NonCommercial 4.0 International (CC BY-NC 4.0).
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) роботи, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).