ДОСЛІДЖЕННЯ КОНВЕРГЕНТНИХ ПРОЦЕСІВ СУЧАСНОГО РЕЛІГІЙНОГО ЖИТТЯ
DOI:
https://doi.org/10.18524/2410-2601.2016.2(26).143972Ключові слова:
релігія, конвергентні процеси, зростання інклюзівізму, егосинтонізація, екзотерізація, раціоналізація культових дій, екстеріоризація,Анотація
«Конвергентні процеси» у сучасному розумінні цього терміну можна використовувати його у повному лексичному об’ємі, та застосувати для опису основних тенденцій сучасного релігійного життя: актуалізація есхатології, актуалізація соціальних доктрин, зростання інклюзівізму, егосинтонізація, екзотерізація, раціоналізація культових дій, уніфікація екстеріоризації. Ці процеси можна визначати як ті, що притаманні більш ніж однієї релігії, так і ті, що свідчать про тенденції зближення соціальних, доктринальних і організаційних позицій між двома, чи багатьма деномінаціями. Більшість процесів досліджуються релігієзнавцями вже багато років. У цій статті мова йде лише про деякі з них, чия характеристика ще не набула широкого розповсюдження у пострадянському науковому просторі.
Посилання
Majka Ju. (1993) Social’noe uchenie katolicheskoj cerkvi [Social doctrine ofCatholic church], Ljublin, Izd-vo Svjatogo Kresta, 480 p.
Martynjuk Je. (2002) Konvergentnye processy v religioznoj zhizni vo vtorojpolovine XX v. [Convergent processes in religious life in the second half ofthe 20th century], Naukovo-dosl³dnij centr komparativsts’kih dosl³dzhen’rel³g³j f³losofs’kogo fakul’tetu ONU, Odesa, pp. 37–48.
Martynjuk Je. I., Nikitchenko E. Je. (2011) Aktualizacija jeshatologii kak konvergentnyj process sovremennoj religioznoj zhizni [Updating of eschatology as convergent process of modern religious life], Jeshatos: filosofija istorii v predchuvstvii konca istorii, Odessa, FLP «Fridman A. S.», pp. 319–325.
Frick H. (1928) Vergleichende Religionwissenschaft. Berlin und Leipzig,Walter de Gruyter and Co.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2020 Докса
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Attribution-NonCommercial 4.0 International (CC BY-NC 4.0).
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) роботи, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).