ГЕНДЕРНІ АСПЕКТИ СМИСЛОВИХ КОМУНІКАЦІЙ СМІХУ
DOI:
https://doi.org/10.18524/2410-2601.2016.1(25).144715Ключові слова:
гендер, народна сміхова культура, гендерна ідентичність, комічне, смислова комунікація,Анотація
В статті розглянуто смислові особливості сміхових комунікацій в контексті проблем гендерного порозуміння, звертаючи увагу на представлені в народній сміховій культурі соціокультурні детермінанти поведінкових та функціонально-рольових відмінностей з урахуванням динаміки змін сучасного постіндустріального суспільства. На основі аналізу смислового навантаження анекдотів як масового жанру народної сміхової культури виокремлено статеві антитези та гендерно-означені культурно-символічні ряди типізацій соціальних ролей, норм поведінки, способів мислення, ціннісних пріоритетів, гендерних маркерів тощо.
Посилання
Bergson H. (1992) Smex [Laugh]. Moscow, Yskusstvo, 127 p.
Giddens A. (2004) Nestrymnyj svit: yak globalizaciya peretvoryuye nashezhyttya [Runaway World: How Globalization is Reshaping Our Lives]. Kyiv,Alterpress, 100 p.
Karasev L. (1996) Fylosofiya smexa [Laughter Philosophy]. Moscow, RGGU,224 p.
Mulkay M. (1988) On Humour: its Nature and its Place in Modern society.Cambridge, UK: Polity Press; Oxford, UK; N.Y.: B. Blackwell. 232 p.
Scott J. W. (1986) Gender : a useful category of historical analysis, AmericanHistorical Review. Vol. 91, № 5, p. 1053–1075.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2020 Докса
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Attribution-NonCommercial 4.0 International (CC BY-NC 4.0).
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) роботи, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).