АРХЕТИП НАРЦИСА У «ФІЛОСОФСЬКІЙ ПОСМІШЦІ» ГРИГОРІЯ СКОВОРОДИ
DOI:
https://doi.org/10.18524/2410-2601.2016.1(25).144722Ключові слова:
людина, культура, світ, матеріальне, ідеальне,Анотація
У статті аналізується філософська проблема осмислення та розуміння людини на ґрунті поглядів Г.Сковороди. До ідеї цілісного світу та цілісної людини Сковорода приходить через дуалізм матеріального та ідеального. Одне з важливих місць у вченні філософа займає проблема культурних цінностей. Людину мислитель розумів як суб’єкт культурних відносин, як носія добра та зла.
Посилання
Kovalins’kij M. ². (1995) Zhittja G. Skovorodi [ Life of G. Skovoroda]. P³znaj v sob³ ljudinu. L’v³v, Sv³t, pp. 10–45.
Skovoroda G. (1983) V³rsh³, p³sn³, bajki, d³alogi, traktati, pritch³,prozov³ perekladi, listi [ Poetry, songs, fables, dialogues, treatises, parables,prose translations, letters ]. K., Naukova dumka, 539 p.
Skovoroda G. (1995) P³znaj v sob³ Ljudinu [Cognize Person inside]. L’v³v, Sv³t, 528 p.
Skovoroda G. (2002) Rozmovi pro ³stinne shhastja [ Life’s True Happiness].Hark³v, Prapor, 280 p.
Skovoroda G. (1994) Tvori [Compositions]. K., AT «Oberegi», 450 p.
Shpet G. G.(1989) Ocherk razvitija russkoj filosofii. [ Essay about Russianphilosophy evolution]. Moscow, Pravda, pp. 210–290.
Jern V. F. (2000) Bor’ba za Logos [Struggle for Logos]. Minsk, Harvest; Moscow, ACT, 591 p
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2020 Докса
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Attribution-NonCommercial 4.0 International (CC BY-NC 4.0).
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) роботи, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).