ІРОНІЯ ЯК АКСІОЛОГІЧНА СКЛАДОВА СУЧАСНОГО ПОЕТИЧНОГО ДИСКУРСУ (на матеріалі поетичного об’єднання «Сибірський тракт»)
DOI:
https://doi.org/10.18524/2410-2601.2016.1(25).144732Ключові слова:
іронічне спостереження, криза свідомості, пошук рішення,Анотація
Стаття присвячена аналізу сучасного стану поетичного дискурсу. На прикладі творчості представника об’єднання «Сибірський тракт» Д. Ліпатова показані прояви стану творчої свідомості в умовах кризи постмодерністської ідеології. Робиться висновок про те, що можливим рішенням внутрішнього розлому свідомості є розуміння буття як трансцендентності станів екзистенції, а себе і світу – як об’єкту іронічного спостереження. Іронія трактується як аксіологічний інструмент літературної практики.
Посилання
Yesyn A. B. (1999) Vvedeniye v kulturologiyu. Osnovniye poniatiya kulturilogiyi v sistematicheskom izlojenii [Introduction to cultural studies. Essential concepts of cultural studies in a systematic exposition]. Moscow, Academy, 216 p.
Kruger M. [The story of the postman]. Rasskaz pochtalyona (In Russ.) Available at: http://magazines.russ.ru/inostran/2012/5/n2-pr.html (Accesed 22.04.14)
Lipatov D. [Asterion house]. Dom Asteriona, 2014. (In Russ.) Available at: http://vinsentvega.livejournal.com/51777.html. (Accesed 22.04.14)
Man´kovskaya N. B. (2000) Estetica postmoderna [Postmodern aesthetics]. – SPb, Aletheia, 347 p.
CHAIF. [Siberian Roud]. Sibirskiy trakt (In Russ.) Available at:http:// www.chaif.ru/diskografija/oranzhevoe_nastroenie/sibirskij_trakt (Accesed 22.04.14)
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2020 Докса
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Attribution-NonCommercial 4.0 International (CC BY-NC 4.0).
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) роботи, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).