ДВІ ГЕРМЕНЕВТИКИ ДОЛІ ЛЬВА ТОЛСТОГО (М. КИРИЄНКО-ВОЛОШИН ТА І. БУНІН): ГРАНИЧНОКАТЕГОРІАЛЬНА СВІТОГЛЯДНА ІНТЕРПРЕТАЦІЯ
DOI:
https://doi.org/10.18524/2410-2601.2015.2(24).145353Ключові слова:
герменевтика долі, життя, смерть, безсмертя (філос.), ескейпізм, трансцендування,Анотація
Обидві герменевтичні інтерпретації щасливої долі Льва Толстого визнають, що він її не приймав. Їхня відмінність полягає у визначені форм відмови від неї. Ми ж бачимо причини повстання Толстого проти своєї «фатальної» удачливості у прагненні до безсмертя, перед яким меркнуть все земні блага.
Посилання
Bunin I. A. (1937) Osvobozhdenie Tolstogo [Liberation of Tolstoy]. Paris, YMCA PRESS, 255 p.
Voloshin M. A. (1988) Sudba Tolstogo [Tolstoy’s Fate]. Voloshin M. A. Liki tvorchestva. L., Nauka, pp. 528-533.
Ivanova-Heorhiyevs’ka N. A. (2009) Sedymentatsiya smysliv u kul’turi ta vidpovidal’nist’ pamyati [Sedimentation of meanings in culture and accountability of memory]. Filos. Dumka, # 1, pp. 27-42.
Tolstaya S. M. (1994) «Glagolyi sudbyi» i ih korrelyatyi v yazyike kulturyi [“Verbs of fate” and their correlates in the language of culture]. Ponyatie sudbyi v kontekste raznyih kultur ; otv. red. N.V. Arutyunova. Moscow, Nauka, pp. 143-147.
Shleyermaher F. (2004) Germenevtika [Hermeneutics]; per. s nem. A. Volskogo. SPb, Evropeyskiy Dom, 242 p.
Booker S. (2004) The Seven Basic Plots. Why we tell stories, N.Y., Continuum, 728 p.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2020 Докса
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Attribution-NonCommercial 4.0 International (CC BY-NC 4.0).
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) роботи, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).