СМЕШНА ЛИ «СМЕШНАЯ КАРТИНА»?
DOI:
https://doi.org/10.18524/2410-2601.2002.1.177528Анотація
«Смеяться, право, не грешно Над тем, что кажется смешно» – эти ставшие уже фольклором строчки, по сути, формулируют проблему. С точки зрения традиционного религиозного сознания смех не есть грех, если что-то смешным кажется. А между тем, как известно, «коль кажется – надо креститься», то есть смех есть продукт наваждения. Ведь когда человек совершает зло. за левым плечом его слышится именно смех. Что же касается его антагониста, то, как известно, даже убедившись, что « это хорошо», Бог не улыбается. Нигде в Евангелиях нет и намека на улыбающегося Христа, в безграничной иконографии его улыбка не встречается ни разу. Смех ментально увязывается с дьяволом, человек же есть образ и подобие Божие, а не «двуногое без перьев, умеющее смеяться», по всем известной формулировке античного мыслителя (то есть язычника).##submission.downloads##
Опубліковано
2019-09-06
Номер
Розділ
КОМІЧНЕ У МИСТЕЦТВІ
Ліцензія
Авторське право (c) 2020 Докса
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Attribution-NonCommercial 4.0 International (CC BY-NC 4.0).
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) роботи, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).