БИНАРНАЯ ОППОЗИЦИЯ «СВОЙ» – «ЧУЖОЙ» КАК ОДИН ИЗ ДРЕВНЕЙШИХ АРХЕТИПОВ СМЕХОВОЙ КУЛЬТУРЫ
DOI:
https://doi.org/10.18524/2410-2601.2002.2.178988Анотація
По поводу смеховой культуры сложились два весьма расхожих и утвердившихся представления, нуждающихся в некоторой корректировке. На социально-бытовом уровне существует предубеждение (и одновременно благое пожелание), что смех (в частности, юмор) сближает людей. Дабы развенчать это прекраснодушное заблуждение и показать, что так было, по меньшей мере, не всегда, достаточно вспомнить небезызвестную надпись «Се есть Царь Иудейский» и ее ситуативный контекст, а заодно посчитать, сколько раз в Новом Завете сказано в контексте издевательств над Христом: «насмехались».##submission.downloads##
Опубліковано
2019-09-24
Номер
Розділ
СМІХ У КОНТЕКСТІ КУЛЬТУРИ
Ліцензія
Авторське право (c) 2020 Докса
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Attribution-NonCommercial 4.0 International (CC BY-NC 4.0).
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) роботи, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).