ГЕРОЙ И ТРИКСТЕР: КОМИЧЕСКАЯ ИНВЕРСИЯ
DOI:
https://doi.org/10.18524/2410-2601.2002.2.178990Анотація
Для эпохи деструкции классического мифа характерно не только его эволюционирование в повествовательные фольклорные формы, но и формирование нового культурного бинара: герой – трикстер. Лишая возвышенное котурн, трикстер действует по законам бурлеска, подменяя патетическое будничным, меняя местами и значениями прекрасное и уродливое, духовное и телесное. Первым известным образцом профанации (трикстеризации) героического эпоса была древнегреческая поэма «Батрахомиомахия» (Война мышей и лягушек), пародирующая сюжеты и персонажей «Илиады», представляющая ахейцев и троянцев в карикатурно-комическом виде, смеховым образом инверсируя события известной по гомеровской поэме войны.##submission.downloads##
Опубліковано
2019-09-24
Номер
Розділ
СМІХ У КОНТЕКСТІ КУЛЬТУРИ
Ліцензія
Авторське право (c) 2020 Докса
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Attribution-NonCommercial 4.0 International (CC BY-NC 4.0).
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) роботи, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).