ТРАДИЦІЯ ІРОНІЇ В УКРАЇНСЬКІЙ КУЛЬТУРІ
DOI:
https://doi.org/10.18524/2410-2601.2002.2.178996Анотація
Поняття іронії найчастіше асоціюється з культурою романтизму, коли теоретично була опрацьована концепція романтичної іронії. Прийомами іронії успішно користувалися у своїй творчості німецькі літератори - від Тіка до Гейне включно. Вона притаманна й деяким французьким романтикам (Мюссе, Гюго), не цуралися її й композитори: Шуман („Метелики”,”Крейцлеріана”,”Карнавал”), а у творчості Ліста іронія помітна в „мефістофільській” тематиці („Фауст-симфонія”, соната h-moll), у Берліоза – у гротескному перетворенні піднесених тем (“Фантастична симфонія”). Притаманна іронія й українському романтизму, зокрема помітні її елементи у творчості Івана Котляревського (“Енеїда”, “Ода князю Куракіну”), Миколи Гоголя (“Ревізор”, “Мертві душі”), Тараса Шевченка (“Сон”, “Кавказ”,”Царі”) та ін.##submission.downloads##
Опубліковано
2019-09-24
Номер
Розділ
СМІХ У КОНТЕКСТІ КУЛЬТУРИ
Ліцензія
Авторське право (c) 2020 Докса
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Attribution-NonCommercial 4.0 International (CC BY-NC 4.0).
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) роботи, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).