ИРОНИЯ И СВОБОДА ФИЛОСОФСКОГО РАЗМЫШЛЕНИЯ
DOI:
https://doi.org/10.18524/2410-2601.2003.3.179120Анотація
В записках К. Ясперса о философии М. Хайдеггера, помещенных в недавно изданном Украинским философским фондом сборнике, есть такая пометка о стиле мышления автора фундаментальной онтологии: «Нема свободи, бо бракує іронії» [9, с. 86]. Эти слова обратили мой исследовательский взор, кроме прочего, к проблеме участия иронии в организации философского взгляда человека на мир и себя самого, заставляя продумать «свободопорождающие» возможности иронии. Проблема иронического мышления многократно становилась предметом философского изучения, что отмечено, в частности, в перечне источников в списке литературы, куда можно было бы добавить и Ф. Шлегеля с его утверждением иронии как основной формы романтического мировоззрения, и Гегеля с его критическим анализом романтической иронии, не оставляющей места ни для чего священного и истинного, и многих других.##submission.downloads##
Опубліковано
2009-01-01
Номер
Розділ
ІРОНІЯ І СВОБОДА МИСЛЕННЯ
Ліцензія
Авторське право (c) 2020 Докса
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Attribution-NonCommercial 4.0 International (CC BY-NC 4.0).
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) роботи, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).