СМЕЯТЬСЯ НАД СВОИМ УДЕЛОМ…
DOI:
https://doi.org/10.18524/2410-2601.2003.3.179127Анотація
Умение смеяться над своим уделом Серен Кьеркегор назвал даром Богов, которым наделены лишь избранные. Можно предположить, что эта форма самовыражения отличается от других видов смеха, в той или иной мере описанных в научной литературе. В ней смех интерпретируется по-разному: как косность и автоматизм, проявленные в чем-то живом (А. Бергсон «Смех»); как экономия затраты энергии на работу представления (З. Фрейд «Остроумие и его отношение к бессознательному»); как выражение чистой телесной радости бытия (Л. Карасев «Философия смеха»); как преодоление страхов (М. Чойси «Страх смеха»); как разрушение социальных запретов (Д. Флагел «Юмор и смех»); как возвращение к детскому опыту (Е. Крис «Развитие Эго и комизм») и т. д. [2] . Проблема же смеха человека над своей судьбой осталась во многом за пределами исследовательского внимания.##submission.downloads##
Опубліковано
2009-01-01
Номер
Розділ
СМІХ ТА ЕКЗИСТЕНЦІЯ ЛЮДИНИ
Ліцензія
Авторське право (c) 2020 Докса
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Attribution-NonCommercial 4.0 International (CC BY-NC 4.0).
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) роботи, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).