СМЕРТЬ И СМЕХ
DOI:
https://doi.org/10.18524/2410-2601.2003.3.179128Анотація
Обращение к изучению древних культур, кроме исторической ценности, имеет значимость вечную, поскольку позволяет обнаружить нечто, характерное для рода человеческого. Поэтому изучение ритуальной культуры архаических обществ имеет в условиях любого исторического контекста актуальность, поскольку позволяет пролить свет на источники многих современных феноменов социокультурного бытия человека. Такие предельные основания человеческого существования, как жизнь и смерть, и различные социокультурные формы освоения этих событий многократно становились предметом научного исследования [См. список литературы]. Этнографы и фольклористы, исследующие погребальные церемонии в различных культурах, неоднократно обращали внимание на наличие в ритуалах, связанных с захоронением умершего, смеховых элементов. Последние включались в структуру игр, являвшихся неотъемлемой частью погребального обряда. Целью данной статьи становится изучение функций и форм проявления смеха в ритуальных погребальных действах не только в архаические, но и в более поздние эпохи, вплоть до современности.##submission.downloads##
Опубліковано
2009-01-01
Номер
Розділ
СМІХ ТА ЕКЗИСТЕНЦІЯ ЛЮДИНИ
Ліцензія
Авторське право (c) 2020 Докса
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Attribution-NonCommercial 4.0 International (CC BY-NC 4.0).
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) роботи, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).