ЗАЩИТНАЯ ФУНКЦИЯ СМЕХА
DOI:
https://doi.org/10.18524/2410-2601.2003.3.179147Анотація
Существуют давние традиции изучения феномена смеха в гуманитарной мысли. Великие философы, начиная с Аристотеля, выделяли смех как свойство, характеризующее специфичность человека и человеческого в нем. Поэтому выявление разных аспектов и функций такого антропологически значимого феномена как смех является актуальной темой исследования для философии и вообще гуманитарного знания. В последние годы появилось большое количество работ, представляющие разные аспекты смеховой проблематики (см., анализ литературы, например, в моих статьях [6;7]). В своем анализе смеха и различных аспектов комического выделяются разные его функции – такие как гедонистическая [12, с.249], реализации подлинности через неподлинность [5, с.7–9], сплоченности и дифференциации, конфликта и согласия, самоидентификации [4, с.4–5] и др. Целью настоящей статьи является выделение как достаточно самостоятельной зашитной функции смеха и рассмотрение ее в разных аспектах смеховой действительности и сферы комического.##submission.downloads##
Опубліковано
2009-01-01
Номер
Розділ
СМІХ ТА ЕКЗИСТЕНЦІЯ ЛЮДИНИ
Ліцензія
Авторське право (c) 2020 Докса
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Attribution-NonCommercial 4.0 International (CC BY-NC 4.0).
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) роботи, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).