ГЕРМЕНЕВТИЧНА ІНТЕРПРЕТАЦІЯ СМІХУ ЯК МІМЕТИЧНОЇ ПОВЕДІНКИ
DOI:
https://doi.org/10.18524/2410-2601.2006.9.211513Анотація
Досліджуючи в діалозі «Філеб» природу задоволення, Платон також піднімає важливе питання про сутність смішного, особливо в застосуванні до того сміху, який викликає у нас комедія. При цьому виражається ця сутність, як зазвичай, вустами Сократа надзвичайно антиномічно: «А хіба тобі невідомо, що і в комедіях наш душевний настрій також не що інше, як суміш печалі й задоволення?». Природа смішного закладена, на думку Платона, заволоділа людськими душами, коріння якого лежить в фундаментальному незнанні себе - своїх справжніх сил, чеснот і переваг. Якщо мова йде про людей сильних і могутніх, то їх незнання загрожує, скоріше, бідами і нещастями для ближніх, а тому, як правило, сміх не викликає, але коли мова йде про людей слабких, то це їхнє незнання обертається своєї комічної стороною. Оскільки ж незнання представляється злом для людини, то, по суті, сміх, який воно викликає, є злорадним і неправедним.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2020 Докса
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Attribution-NonCommercial 4.0 International (CC BY-NC 4.0).
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) роботи, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).