«ВТІЛЕННЯ» ВІДЧУТТІВ У МОВІ. ГЕГЕЛЬ ПРО ГОЛОС І СМІХ (Переклад з німецької Ольги Королькової)
DOI:
https://doi.org/10.18524/2410-2601.2006.9.211651Анотація
У праісторії філософії, так, як про це розповідає Арістотель, відбувається приємна для філософії зустріч зі сміхом. З «Лекцій з історії філософії» Гегеля ми дізнаємося, що цей сміх викликаний глузуванням: народ знущально висміює Фалеса, який хотів «пізнати те, що відбувається на небі, коли він навіть не бачить того, що у нього під ногами». Знущальний сміх є в лекціях Гегеля виразом специфічного «ступеня освіченості індивідуумів», оскільки, згідно з Гегелем «нестриманий, гучний сміх» взагалі «ніколи або тільки дуже рідко» притаманний «людині рефлексії».
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2020 Докса
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Attribution-NonCommercial 4.0 International (CC BY-NC 4.0).
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) роботи, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).