СМІХ ЯК ОБ'ЄКТ ГУМАНІТАРНОГО ЗНАННЯ
Анотація
Многие исследователи усматривают основную особенность гуманитарных дисциплин в их работе с текстом, который надо читать и понимать, иными словами, входить внутрь текста. Действительно, хотя гуманитарные науки, с одной стороны, имеет дело с реально существующим объектом, с другой стороны, они свой предмет конструируют, поскольку приписывают объекту некоторые смыслы, прочитывают его как некий текст. К такого рода объектам относятся смех и смешное, которые существуют как в телесной, физической форме, так и в виде повествований с некоторыми смыслами, заданными определенными авторами, а в более общей форме – соответствующей культурой.
Посилання
Бахтин М. М. Эстетика словесного творчества.– М., 1979.
Брокмейер Й., Харре Р. Нарратив: проблемы и обещания одной
альтернативной парадигмы // Вопросы философии.– М., 2000.– №3.
Булгаков М. А. Дьяволиада: Повести, рассказы, фельетоны, очерки.–
Кишинев, 1989.
Булгаков М. А. Пьесы. Романы.– М.,1991.
Ильф И. А., Петров Е. П. Двенадцать стульев. Золотой теленок.– К.,1957.
Французская семиотика: от структурализма к постструктурализму.– М.: Прогресс, 2000.
Чехов А. П. Толстый и тонкий. Рассказы.– М., 1985.
Riceur P. Hermeneutics and Human Science.– Cambridge university press,
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Attribution-NonCommercial 4.0 International (CC BY-NC 4.0).
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) роботи, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).