ФРАНЦИСКАНСЬКЕ СТАВЛЕННЯ ДО РАДОСТІ, СМІХУ І ДУРОСТІ В КОНТЕКСТІ ПОДАЛЬШОГО РОЗВИТКУ ЗАХІДНОЇ ХРИСТИЯНСЬКОЇ ДУМКИ
Анотація
В средневековом обществе комизм, смех и юмор представлены на разных уровнях и в разных формах культурной жизни, включая маргиналии на полях средневековых книг (exempla), средневековые анекдоты, забавные истории и многое другое. Вопрос о смехе в народной средневековой культуре ставился М. М. Бахтиным, Д. С. Лихачевым, В. П. Даркевичем, Ж. Ле Гоффом и др. Церковь и священство в этом контексте во многом являются объектом смеха. Однако смех, ирония и другие проявления комического духа в самой монастырской жизни и монастырской литературе стали специальным предметом изучения и интерпретации только в последнее время.
Посилання
Иванов С. А. Византийское юродство.– M., 1994.
Franciscan theology: selected texts, translations and introductory essays / ed. by Damian McElrath.– St. Bonaventure, N.Y.: Franciscan Institute, St. Bonaventure University, 1994.
Glucklich A. Sacred pain: hurting the body for the sake of the soul.– Oxford: Oxford University Press, 2001.
Goff Jacques Le. François d’Assise.– Paris: Gallimard, 1999.
Goff Jacques Le. Le rire. Une enquete sur le Rire //Annales.– mai-juin 1997, n. 3.– Р. 449–455.
Heer F. The Medieval World: Europe from 1100–1350.– London: Weidenfeld & Nicolson, 1990.
Medieval popular religion, 1000–1500: a reader / ed. by John Shinners.–
Peterborough, Ont., Canada: Broadview press, 1997.
Medieval Saints: a reader. Ed. by Mary-Ann Stouck.– Broadview press, 1999.
Moorman J. A History of the Franciscan order from it origins to the year 1517.– Oxford: Clarendon press, 1968.
Smith Lacely Baldwin. Fools, martyrs, traitors. The story of Martyrdom in the Western World.– Northwestern University press, 1997.
Vauchez A. Sainthood in the later Middle Ages.– Cambridge: Cambridge University Press, 1997.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Attribution-NonCommercial 4.0 International (CC BY-NC 4.0).
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) роботи, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).