УКРАЇНСЬКА ЖАРТІВЛИВА НАРОДНА ПІСНЯ В КОНТЕКСТІ ҐЕНДЕРНОГО АНАЛІЗУ КУЛЬТУРИ
Анотація
Ґендерний підхід до аналізу культури нині не лише є даниною своєрідній моді, а й дозволяє глибше збагнути культурну ідентичність. Фольклор, усна народна творчість є невичерпним джерелом для осягнення цієї ідентичності, адже ще наприкінці XVIII ст. німецький просвітник Й. Гердер ствердив, що в усній творчості – душа народу, його дух, тобто той творчий потенціал, який і формує культурну ідентичність.
Посилання
Лавріненко Н. Ґендерні аспекти масової свідомості // Пекін+5. Зб статей.– К., 2000.– С. 23–27.
Нельга О. Теорія етносу.– К.: Тандем, 1997.– 288 с.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Attribution-NonCommercial 4.0 International (CC BY-NC 4.0).
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) роботи, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).