КОМІЧНІ ФІЛОСОФЕМИ АБСУРДУ В МИСТЕЦТВІ ТЕАТРУ
Анотація
Абсурд, що оперує поняттями буденної свідомості, які не чітко сформульовані в науковій традиції і загалом є амбівалентними і полісемічними, набув статусу філософсько-естетичної категорії у модерністській теорії і практиці. Ця стаття має своїм завданням проаналізувати роль комічного елементу в естетиці і поетиці театру абсурду.
Посилання
Барабан О. В. Постмодерністський драматичний діалог: лінгвостилістичний та перекладознавчий аспекти (на матеріалі драматургії С. Беккета, Г. Пінтера, Т. Стоппарда): Автореф.дис... канд.філол.наук.– Одесса, 1994.– 20 с.
Барт Р. Избранные работы: Семиотика: Поэтика.– М.: Прогресс, 1989.– 616 с.
Делез Ж., Гваттари Ф. Ризома. // Философия эпохи постмодерна.– Минск: Красико-принт, 1996.– С.6–31.
Деррида Ж. Голос и феномен.– СПб.: Алетейя, 1999.– 208 с.
Камю А. Вибрані твори у 3-х томах.– Харків: Фоліо, 1997.– Т.3.– 623 с.
Ортега-и-Гассет Х. Эстетика. Философия культуры.– М.: Искусство, 1991.– 408 с.
Хабермас Ю. Философский дискурс модерна.– М.: Весь мир, 2003.– 416с.
Українець С.Я. Національне як екзистенційний проект і рух екзистенції у предметному колі Празької поетичної школи: Авторефер. дис....канд.філос.наук.– К., 2002.– 20 с.
Юнг К. Г. Дух в человеке, искусстве и литературе.– Минск, Харвест, 2003.– 383 с.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Attribution-NonCommercial 4.0 International (CC BY-NC 4.0).
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) роботи, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).